Przejdź do treści

Tabletki antykoncepcyjne – w jaki sposób najszybciej uzyskać e-receptę?

tabletki antykoncepcyjne

Dla większości kobiet aktywnych seksualnie główną metodą antykoncepcji są tabletki hormonalne. Sposób ten ma wiele plusów. Przede wszystkim tabletki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Osoby przyjmujące je regularnie muszą pamiętać o tym, jak ważne je nieprzerwane zażywanie tabletek. W wielu przypadkach najlepiej przedłużyć swoją terapię z pomocą lekarza online. Gdzie szukać pomocy w takich przypadkach?

Metody antykoncepcji – antykoncepcja hormonalna

Na jaką metodę antykoncepcji najlepiej się zdecydować? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które rozpoczynają aktywność seksualną. Wśród najpopularniejszych sposobów zapobiegania ciąży wymienić można: prezerwatywy, tabletki, plastry antykoncepcyjne, zastrzyki antykoncepcyjne, czy wkładki domaciczne. Antykoncepcja chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Metody naturalne, takie jak kalendarzyk przez wiele osób przestały być już stosowane. Wśród wszystkich dostępnych na rynku metod antykoncepcji,  największą popularnością cieszą się tabletki hormonalne.

Spowodowane jest to tym, że metoda ta jest przede wszystkim niezwykle skuteczna. Jej działanie oceniane jest przez specjalistów bardzo wysoko. Tabletki antykoncepcyjne wpływają na kobiece hormony. Ich zadaniem jest zahamowanie owulacji. Jajniki przestają być aktywne i nie uwalniają komórki jajowej. W trakcie stosunku znajdujące się w drogach rodnych kobiety plemniki nie mogą zostać zapłodnione. Dodatkowo tabletki hormonalne zmieniają konsystencję śluzu – staje się on nieprzyjazny dla plemników i  utrudnia im poruszanie się. Dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna jest w pełni bezpieczna dla organizmu kobiety. Zakup tabletek jest możliwy tylko po konsultacji ze specjalistą, którego zadaniem jest dopasowanie ich do stanu zdrowia pacjentki.

Antykoncepcja hormonalna – dlaczego dobór tabletek jest tak ważny?

Jak sama nazwa wskazuje, tabletki hormonalne mają wpływ na działanie hormonów znajdujących się w organizmie kobiety. Ze względu na to, że każdy organizm zbudowany jest inaczej, istnieje kilka rodzajów tabletek antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są tabletki jednoskładnikowe i tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Różnią się one zawartością hormonów. Te pierwsze posiadają tylko progestagen, zaś te drugie w swoim składzie zawierają progestagen i estrogen.

Dobór produktów uzależniony jest od stanu zdrowia kobiety. W niektórych przypadkach, ze względu na indywidualne przeciwwskazania, jeden z rodzajów tabletek może zostać wykluczony. Każdy lekarz przepisujący tabletki musi dokładnie sprawdzić, które najlepiej sprawdzą się u danej pacjentki. Skuteczność tego rodzaju antykoncepcji uzależniona jest przede wszystkim od regularności stosowania pigułek. Zasady oraz dawkowanie powinny być dokładnie wyjaśnione przez specjalistę na pierwszej wizycie lekarskiej.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne online – szybko i bez zbędnych formalności

Receptę na tabletki antykoncepcyjne otrzymać można za pomocą konsultacji online. Umówienie się z lekarzem jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i umówić na wizytę do wybranego specjalisty. Niezależnie od tego, czy chcesz tylko przedłużyć leczenie, czy dopiero zaczynasz terapię hormonalną, możesz bez problemów skorzystać z pomocy doktora. Bardzo często czas oczekiwania na taką wizytę jest nawet krótszy niż 15 minut.

Dzięki temu możesz oszczędzić sobie niepotrzebnego tracenia czasu w kolejkach, czy w rejestracji. To również świetny sposób na ratunek w niespodziewanych sytuacjach. Często zdarza się bowiem, że kobiety po prostu zapominają o tym, że w ich apteczce zostało już niewiele tabletek. Właśnie w takich sytuacjach umówienie się na konsultacje online i uzyskanie e-recepty na przedłużenie leczenia jest bardzo przydatne. Dodatkowo wizyta zdalna może okazać się niezbędna, kiedy potrzebna będzie tabletka dzień po. Antykoncepcja awaryjna wymaga jak najszybszego zastosowania. Natychmiastowa konsultacja z lekarzem online jest więc w tym momencie koniecznością.

Antykoncepcja hormonalna – wizyta online u specjalisty

Niektórym osobom mogłoby wydawać się, że wizyta online jest mniej wartościowa niż normalne spotkanie z lekarzem. Nie jest to oczywiście prawda. Wykwalifikowani specjaliści zdają sobie sprawę, z tego jak ważne rzetelne podejście do każdego pacjenta. W przypadku  konsultacji online dotyczącej e- recepty na tabletki antykoncepcyjne lekarz przeprowadza wywiad, dający mu pogląd na zdrowie pacjentki. Pyta o przebyte choroby, aktualny stan zdrowia, aktywność seksualną, czy wykonane badania ginekologiczne. Dopiero po tej rozmowie specjalista może zdecydować o wystawieniu e-recepty na tabletki hormonalne. W takich przypadkach zdrowie pacjentki jest najważniejsze. Kwestia bezpieczeństwa stosowania antykoncepcji hormonalnej jest uzależniona przede wszystkim od lekarza.

W obecnych czasach wizyty online u lekarzy stały się codziennością. Wiele osób przekonało się o zaletach tego rozwiązania. Wpływają one nie tylko na oszczędność czasu, ale również na dostęp do szerszego grona specjalistów. Osoby mieszkające w małych miejscowościach, mają możliwość skorzystania z szybkiej konsultacji z lekarzami z całej Polski. Jeżeli potrzebujesz e-recepty na tabletki antykoncepcyjne umów się na wygodną wizytę zdalną u ginekologa.