Przejdź do treści

Platformy internetowe oferujące pomoc lekarzy online

lekarz online

Pod koniec maja 2020 w związku z pandemią COVID-19 prawie 75 proc. Polaków miało utrudniony kontakt z lekarzami. Takie osoby potrzebowały wygodnej i bezpiecznej alternatywy, by móc sprawie skontaktować się z medykiem i omówić z nim swój problem. Na szczęście istnieją platformy, dzięki którym można uzyskać pomoc lekarza online bez wychodzenia z domu. Jak je znaleźć oraz jak upewnić się, że wybrany serwis jest godny zaufania?

Kompleksowość usług i specjalistyczna pomoc

Najlepsze serwisy do umawiania wizyt z lekarzami online pozwalają pacjentowi wybierać nie tylko spośród tysięcy lekarzy, ale również korzystać z różnych typów usług. W przypadku platformy haloDoctor.pl jest to ponad 5 tys. lekarzy, którzy zajmują się wypisywaniem e-Recept oraz zwolnień L4, a także udzielaniem fachowych porad medycznych.

Na takich serwisach ważna jest zwłaszcza liczba dostępnych lekarzy online, bowiem pacjenci coraz częściej chcą kontaktować się przez Internet nie tylko z lekarzami pierwszego kontaktu, ale również specjalistami. W przypadku haloDoctor.pl jest to aż 40 różnych specjalizacji takich jak:

  • kardiologia,
  • dermatologia,
  • ginekologia,
  • laryngologia,
  • ortopedia,
  • neurologia,
  • psychiatria,
  • wenerologia,
  • gastrologia,
  • logopedia.

Jak więc widać pacjenci mają dostęp do lekarzy online pracujących w różnych dziedzinach, dzięki czemu opieka jest bardzo kompleksowa oraz profesjonalna.

Możliwość szybkiej konsultacji

Dobre serwisy zajmujące się umawianiem i przeprowadzaniem wizyt u lekarzy online robią też wszystko, aby pacjenci mieli możliwość jak najszybszego przeprowadzenia konsultacji. To ważne zwłaszcza w wyjątkowych sytuacjach, choćby wtedy, gdy pilnie potrzebna jest antykoncepcja awaryjna czy pacjentowi kończą się leki przepisane na receptę.

Taką ofertę również zapewnia serwis haloDoctor.pl, w przypadku którego na głównej stronie serwisu widoczne są wizytówki lekarzy, z których pomocy można skorzystać w zaledwie kilka minut.

Łatwe zarejestrowanie się

W przypadku publicznej służby zdrowia umówienie wizyty to często dla pacjenta prawdziwa katorga. Trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, by móc dodzwonić się pod wskazany numer, co nierzadko przybiera formę loterii – uda się, czy dziś jednak nie?

Zupełnie inaczej kwestia rejestracji wygląda w przypadku umawiania wizyt u lekarzy online. Najlepsze serwisy powinny być na tyle intuicyjne, że cały proces zajmie pacjentowi zaledwie kilka minut, bez konieczności stresowania się oraz powielania już wcześniej wykonanych kroków.

W przypadku haloDoctor.pl taka rejestracja obejmuje przede wszystkim wypełnienie krótkiego formularza z danymi osobowymi oraz krótkim opisaniem problemu zdrowotnego, z którym pacjent zgłasza się do lekarza. Proces rejestracji zamyka uiszczenie opłaty za e-Wizytę, co można zrobić równie szybko i wygodnie płacąc kartą albo przelewem online, również poprzez serwis PayU.

Potrzebujesz pomocy lekarza online od zaraz i bez konieczności czasochłonnej rejestracji? Wejdź na haloDoctor.pl i wybierz pomoc jednego z czekających na pacjentów medyków, którzy pomocy udzielą ci niemalże natychmiastowo.