Przejdź do treści

Do lekarza bez kolejki w czasie pandemii?

padaczka

Kończą Ci się leki na receptę? Potrzebujesz L4? Masz do omówienia wyniki badań, a termin wizyty jest odległy? Twoja przychodnia specjalistyczna została zamknięta z powodu koronawirusa? Nie musisz się obawiać, że zostaniesz bez leków i opieki lekarskiej w czasie pandemii.

Zawrotny wzrost popularności telemedycyny

Wraz z wybuchem pandemii życie przeniosło się do świata online. Musieliśmy się dostosować do nowej wirtualnej rzeczywistości: zakupy przez Internet, jedzenie z dostawą do domu, spotkania z bliskimi za pomocą wideo rozmowy i wizyta u lekarza – wszystko to w formie online. Z dnia na dzień Internet stał się naszym oknem na świat i nie dla wszystkich było to przyjemne doświadczenie, szczególnie dla starszego pokolenia.

 

Jak wiadomo również telewizyty u lekarzy stały się nieodłącznym elementem pandemicznej teraźniejszości. Z czym kojarzy się słowo telewizyta? Niestety dość często z chaosem panującym w poradniach POZ, długim czekaniem na telefon od lekarza, brakiem możliwości przesłania mu aktualnych wyników badań czy miejsca zmienionego chorobowo do oceny. Taka sytuacja jest frustrująca zarówna dla pacjenta jak i dla lekarza. Pacjent nie ma możliwości spotkania z lekarzem twarzą w twarz i brakuje możliwości wykonania badania fizykalnego pacjenta.

 

Na szczęście prawdziwa telemedycyna ma niewiele wspólnego z powyższymi przykrymi sytuacjami w przychodniach na NFZ. Z telewizyty można skorzystać w przypadku pilnej potrzeby kontaktu z lekarzem, gdy kończą się leki i potrzebujemy e-Recepty, kiedy potrzebujemy skierowania na badania lub drugiej opinii specjalisty. Dzięki usługom telemedycznym można rozwiązać prostsze problemy zdrowotne pacjentów, pozwalając tym samym na szybszy dostęp do specjalisty osobom, które potrzebują wizyty stacjonarnej.

 

Pamiętajmy, że telemedycyna nie rozwiązuje wszystkich problemów służby zdrowia ani nie ma na celu zastąpienia całkowicie wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarskim. Wspomaga ona proces cyfryzacji polskiej służby zdrowia oraz wychodzi naprzeciw wyzwaniom pandemii. Dostarczamy usługę, dzięki której każdy może skorzystać z porady lekarza bez potrzeby wychodzenia z domu. Można skonsultować się z lekarzem specjalistą nawet z drugiego końca Polski i uzyskać drugą opinię na temat naszych wyników badań.

 

Telemedycyna zatroszczy się o zdrowie twoich bliskich

Wysokiej jakości usługa telemedyczna to rozmowa za pomocą wideoczatu, czatu bądź telefonu. Mamy możliwość wyboru sposobu komunikacji z lekarzem oraz daty i godziny naszej e-wizyty. Możemy już przed konsultacją przesłać aktualne wyniki badań czy zdjęcie chorego miejsca. Lekarz ma możliwość wystawienia nam e-Recepty na potrzebne leki, e-Skierowania oraz e-Zwolnienia.

 

Już teraz platformę medyczną odwiedza każdego dnia kilkanaście tysięcy osób zainteresowanych konsultacją lekarską online. Dlaczego warto skorzystać z opcji telemedycyny za pomocą tej platformy?

  • Krótki czas oczekiwania na wizytę – z danym lekarzem możesz skontaktować się nawet w kilka minut po rejestracji
  • Nasi specjaliści są dla Ciebie dostępni o każdej porze dnia i nocy (nawet w weekendy i w święta)
  • Minimalizujesz ryzyko zarażenia koronawirusem i korzystasz z bezpiecznej formy kontaktu z lekarzem
  • Nie wychodzisz z domu. Jeżeli masz problem z przemieszczaniem się lub transportem do lekarza specjalisty to dzięki telewizycie za pomocą platformy nie będzie to stanowić problemu
  • Jeżeli potrzebujesz e-Recepty, e-Skierowania lub e-Zwolnienia to nasi lekarze są do twojej dyspozycji
  • Możesz omówić z lekarzem aktualne wyniki badań
  • Zyskujesz możliwość otrzymania opinii specjalisty z każdej części Polski, niezależnie od twojego miejsca zamieszkania

Platforma daje dostęp do szerokiego grona lekarzy specjalistów takich jak: internista, lekarz rodzinny, ginekolog, urolog, kardiolog, neurolog, laryngolog, ortopeda, okulista, chirurg, dermatolog, psychiatra i wielu innych. Bez kolejki, bez czekania na odległy termin wizyty i bez potrzeby wychodzenia z domu.

 

Nie trzeba bać się technologii i telemedycyny

W dobie cyfryzacji warto skorzystać z rozwiązań proponowanych przez telemedycynę. Dzięki naszej platformie telemedycznej uzyskasz natychmiastową poradę lekarską, e-Receptę, e-Skierowanie i e-Zwolnienie.

 

W czasach pandemii szczególnie musimy chronić osoby starsze. Dostęp do lekarzy jest utrudniony, państwowe placówki radzą sobie jak potrafią w obecnej sytuacji, a starszy pacjent potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, że będzie zawsze miał możliwość uzyskania e-Recepty na leki, które bierze na stałe. Telemedycyna daje możliwość bezpiecznej wizyty u lekarza dla seniora, bez ryzyka zarażenia koronawirusem, bez wychodzenia z domu, bez potrzeby transportu do przychodni. Chcemy pomóc starszym pokoleniom oswoić się z tą usługą online i pokazać jakie benefity ona za sobą niesie. Wiemy, że w pełni nie zastąpi ona stacjonarnej, ale będzie jej świetnym uzupełnieniem bądź alternatywą.

 

Jak korzystać z platformy telemedycznej?

Aby skorzystać z usługi telemedycznej za pomocą platformy wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać interesującą nas specjalizację bądź lekarza. Następnie wybieramy dogodny dla nas termin telewizyty oraz formę, w jakiej chcemy by się odbyła – wideoczat, czat czy rozmowa telefoniczna. Opłacamy naszą wizytę online i dostajemy na nasz adres e-mail link do okna telewizyty.

 

Znajdź spokojne i odosobnione miejsce w domu, z dala od hałasów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość telewizyty. Warto przed planowaną e-wizytą sprawdzić, czy mamy dobre łącze internetowe lub zasięg w telefonie. Jeżeli potrzebujesz, skorzystaj z pomocy bliskiej osoby podczas rejestracji na naszej platformie oraz w trakcie łączenia się z lekarzem.

 

Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań lub masz udokumentowaną historię choroby, możesz przesłać swoją dokumentację lekarzowi jeszcze przed wizytą, by miał więcej czasu na zapoznanie się z twoją sytuacją. Jeżeli trzeba, zrób zdjęcie miejsca zmienionego chorobowo i również prześlij specjaliście przed wizytą lub w jej trakcie. Zrób spis przyjmowanych obecnie leków na stałe, by o niczym nie zapomnieć w trakcie spotkania.

 

Po zakończeniu wizyty otrzymasz wiadomość SMS i e-mail z czterocyfrowym kodem do e-Recepty. W razie potrzeby otrzymasz także e-Skierowanie oraz e-Zwolnienie. Dzięki usługom medycznym za pomocą platformy w szybki sposób skonsultujesz się z wybranym specjalistą – bez wychodzenia z domu, bez kolejki i przede wszystkim bezpiecznie.